Doprava zdarma od 50 eur

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Najčastejšie problémy pokožky

Akné patrí medzi najčastejšie problémy kože, ktoré potrápi nie jedného teenegera, ale stretávame sa s týmto problémom aj u ľudí v post pubertálnom období. Vznik akné má na svedomí nadmerné „mastenie“ pokožky, ktoré je výsledkom hormonálnych zmien.

Akné vzniká tak, že ústia folikulov sa upchajú, vznikajú komedóny, ktoré sa zapália. Pri ťažkých a stredne ťažkých formách akné sa môžeme stretnť s jazvičkami po prekonanom akné. Na akné je v tejto dobe už veľa dostupných foriem liečby. Je však veľmi dôležité liečbu podporiť aj domácou starostlivosťou. Pri aknóznych prejavoch odporúčame dennodenné používanie umývacieho gélu, minimálne 2-3x denne. Ďalším častým problémom sú vrásky. Vrásky sú neoddeliteľná súčasť a prejav starnutia. 

Avšak používaním prípravkov určených na výživu pokožky, ktorá zamedzuje tvorbu vrások, vieme tento stav aspoň o čosi zmierniť. V prípade, že vám tento spôsob nestačí je tu možnosť ako vrásky zjemniť. Ponúkame niekoľko možností eliminácie nechcených vrások. Pri jemnejších vráskach odporúčame riešenie za pomoci laserového resurfacingu  (zbrúsenie pokožky laserom). Ďalšou asi najznámejšou formou odstránenia vrások patrí použitie botulotoxínu, ktorý sa injekčne vpraví do podkožia inkriminovanej vrásky. Ak chcete na začiatok skúsiť predsa len niečo iné, tak v tomto prípade je pre vás ideálne ošetrenie rádiofrekvenčným systémom – neinvazívny pleťový lifting, kde sú výsledky viditeľné okamžite po ošetrení.

Ekzém vie človeka potrápiť v ktoromkoľvek vekovom období. Najčastejším príznakom atopického ekzému je svrbenie, začervenanie, pálenie a suchosť pokožky v mieste postihnutia. Môže sa vyskytnúť kdekoľvek na tele, avšak typickými oblasťami pre vznik ekzému sú: tvár, obzvlášť viečka, krk, lakťové a podkolenné jamky a samozrejme vlasová časť hlavy.